• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Meslekte ilk iş deneyimi için öneriler

Aslı Can Tathan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Çevre Mühendisi
Merhabalar, 2021 yılı mezunu bir çevre mühendisiyim. Ancak mezun olduğum tarihten bu döneme kadar farklı bir sektörde satış mühendisi olarak çalıştım. Şimdi ise bir fabrikada çevre mühendisi olarak göreve başladım. Bulunduğum fabrika ÇED muafiyeti olan bir kurum. Bünyesinde çevre mühendisi istihdamı bu zamana kadar olmamız, hep danışmanlık ile iş yürütmüş. Proseslerde üretime bağlı bir atıksu çıkışı yok, oluşan atıklar plastik, pres makinelerinde kullanılan yağ, kablo gibi ürünler. Ancak ben mesleki tecrübe açısından henüz çok başlardayım. Bu yolda bana önerileriniz neler olur? Öncelikle nelere bakmalı, hangi konularda yoğunlaşmalıyım?

Teşekkür ederim.