• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kütle-denge tablosu

Gülseren Boyacı

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
...
Geçici faaliyet belgesi alan ,tehlikesiz ve tehlikeli atık geri dönüşümü yapan firmalar her ay kütle-denge tablosu yapmak zorundadır.Bu kapsamda tehlikeli atıklar için olan kütle-denge tablosunu bulabildim ancak tehlikesiz atıklar için ayrı bir tablo var mı? varsa nerden bulabilir e-izin sayfasında bulamadım.Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum:)

@Gülin Ç.

@Gülin Ç.

gülin hanım bizim sistemde de proses basamağı açık değil bunu nasıl açtırdınız biraz daha geniş bilği verebilirmisiniz

@Gülin Ç. hanım merhaba ben daha önce il çevreye sorduğumda yeni ürün oluşturmuyorsanız proses işlemine gerek yok demişti ve ben kasım ayına kadar bu şekilde yapıp onayladım şimdi kafam karıştı sistemi açtırmam mı gerekiyor şimdi ?

@Ceren Saydam
Yoo size öyle söyledilerse girmeyin , ben kendi yaptığımı paylaştım :) bi de benim ki ürün değil sonuçta atık sedece TAT var bizde

@Olgaç Sürmelihindi BİZ TEHSİZ ATIK BEYANI VERDİK FAKAT BURADA WORD DOSYASINDA BAHSEDİLEN DURUMLA İLGİLİ OLARAK BİŞEY PAYLAŞMAK İSTERİM BİZİM BÜTÜN GERİ DÖNÜŞÜM ÇIKIŞLARIMIZ ÇAPAK ,KIRIK VE GRANÜL ŞEKLİNDE VE KDV UYGULANIYOR FAKAT BİZ BEYANLARIMIZI ATIK BEYANI KAPSAMINDA BEYAN ETTİK ÜRÜN TANIMLAMA YAPMADIK ÇÜNKÜ ÜRÜN OLMADIĞI SÖYLENDİ NASIL OLUYOR PEKİ?

@dilek kaya
Dilek hanim merhaba, siz geri kazanim sonucu elde ettiğiniz ürünleri sisteme girebilmek için ürün tanımlaması yapmak gerekir yoksa sistem ürün çıkışı yapılmasına izin vermiyor.

yok biz atık tanımlaması yapıyoruz elimizde bakanlık yazısı var sizin bu konuyla ilgili aksi yazınız varsa bizimle paylaşırmısınız?mesela pet çapak,pe çapak,pp çapak yapıyoruz kdv de var bunlarda ve atık çıktısı yapıyoruz.ürün çıktısı yapmıyoruz.Hülya hanım bu konuda yazı yazdı ama heryerde neden farklı uygulamalar var @Olgaç Sürmelihindi

@dilek kaya
Üretilen granul urun kapsaminda yer aliyor. Hulya hanim nasil böyle bir yazi yazmış anlamış degilim. O zaman geri kazanim isi yapanlarin geri kazanim lisansi almamasi gerekir. Birde o yazıyı paylaşır misiniz ve birde yapılan işi detayli anlatir misiniz?

Merhaba Arkadaşlar, kütle denge sistemi ile ilgili hazırlamış olduğum dosyayı sizlerle de paylaşmak istedim. Prosesinde kimyasal kullanımı olmayan tek tip atık alabilen tehlikesiz atık TOPLAMA AYIRMA VE GERİ KAZANIM tesisleri için hazırladım. Yanlışım, Eksiğim var ise düzeltmelerinize açığım. Şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• KÜTLE DENGE SİSTEMİ ÇMNET.docx
    25.1 KB · Görüntüleme: 228
Merhaba arkadaşlar ,
Kütle denge sisteminde yanlışlık tespit edip , sistemi açtıran var mı ? Bir Tehlikesiz TAT için sistemi açtırma süreci nasıl işler , dilekçe ve gerekçelerle Bakanlığa başvuruluyor biliyorum fakat , tecrübe eden var mı diye soruyorum ?