• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık Ambalaj Sistemi- Çevre Bilgi Sistemi İşlemleri Hk.

Sedat Azizoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI
Arkadaşlar Atık Ambalaj Sistemiyle ilgili Çevre Bilgi Sistemi işlemleri şu şekildedir;

BELEDİYE İÇİN ATIK AMBALAJ SİSTEMİ;
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresine giriş yapın. "Kayıt Başlangıç" tıklayarak "Belediye (Sadece Atık Ambalaj ve Belediye Atıkları Uygulamaları için)" seçimini yaparak kaydı tamamlayın ve yalnızca "Atık Ambalaj Sistemi " için kullanıcı adı ve şifre alarak bu uygulama girişini yapabilirsiniz. Çevre Bilgi Sisteminde kullanıcı adı olsa da Atık Ambalaj Sistemi için ayrı şifre alınmalıdır.

FİRMA İÇİN ATIK AMBALAJ SİSTEMİ:
Atık Ambalaj sistemi kayıtlı kullanıcınız bulunmuyorsa, çevre il müdürlüğüne doğrudan müracaat ederek kullanıcı kodu ve şifresi alabilirsiniz.

İyi Günler Dilerim.

O zaman bu kısım tehlikeli ürünü piyasaya sürenleri ilgilendiriyor, yoksa yanlış mı anlıyorum?

Merhabalar, TAT olarak çevre lisansımızı yeni aldık, atıkambalaj sistemi üzerinde ki lisans bilgisi hala GFB olarak görünüyor. Bunu yenilemek için ne yapabilirim? Sanırım ben kendi sistemim üzerinden yenileyemiyorum? Bunun için İl Çevreye lisansımızı aldık gibi bir yazı mı yazmam gerekiyor, yoksa kendiliğinden güncelleniyormu belli süre sonra :)

@Olgaç Sürmelihindi
Teşekkürler :) Herhangi birşey yapmama gerek olmadığına sevindim, şehir dışına çıkmam gerekiyor da :p

birsey değil bizde hem tat hemde gdt lisansı alacağız ve suan sistemde yenılenme calısması yapılıyormus kendılerı guncelllerler :D hayırlı yolculuklar

@Sena Çetinkaya

dilekçe vermen gerekiyor. onların güncellemesini beklersen işin var demektir. hatta dilekçe vereceksin ve üstüne sürekli arayacaksın. aksi ahlde kimsenin umrunda olmuyor. ben neredeyse 1 ay bekledim o güncelleme için.

Ambalaj Beyan Sistemi'nde ilk kez beyan gerçekleşiyorsa eğer, bildirim yönetiminde beyan yapılması gereken sayfa açılmıyor, boş gözüküyor, ne yapmalıyım? Teşekkürler.

@aySbuk
isterseniz izinlisans @csb.gov.tr adresine durumu anlatan bir mail atın,hatta ekran görüntüsünü de ekleyin. Sistemi açarlar ben mail atmıştım sistem açıldı.

@Olgaç Sürmelihindi Teşekkür ederim, mail gönderdim. geçen haftadan beri hatta daha öncesinde de gönderdim ama pek ilgilenen olmadı açıkçası, beni 'ambalaj.atik@csb.gov.tr' adresine yönlendirdiler, ordan da herhangi bir cevap alamadım. ayrıca sistemim açılıyor fakat girip içerde firma bildirimleriyle alakalı sayfayı açtığımda bildirim doldur, beyan gönder gibi bir sayfa açılmıyor.
Teşekkür ederm.

@aySbuk
Her iki maile tekrar tekrar gönderin.Bakanlık yoğun olabiliyor.Ben de aynı sıkıntıyı yaşamıştım.Tekrar açıldı.

@aySbuk

Bu gibi durumlar bazen firma türünün sistemde tanımlanmaması sebebiyle olabiliyor. Bağlı bulunduğunuz İl Müdürlüğüne başvuru yapıp firma türünü tanımlamalarını isteyebilirsiniz. Bu durumda çözüleceğini sanıyorum.

@ECK
İl Müdürlüğü firma türünü tanımlıyor fakat Bildirim Doldurma sekmesini açamadıklarını söylüyor. Yani sisteme giriş yapıp onaylamayanlar için güncelleme sekmesi var ama daha önce girmeyenler için 2016 bildirimi yapılamıyor.
Bakanlık firarda kimseye ulaşılamıyor:)

merhaba arkadaşlar ben toplama ayırma tesisisinde çalışıyorum ve yeni mezunum iş tecrübem yok ambalaj atık sistemi için şifre aldım bana çevre ve şehircilikten bu ay sonuna kadar sisteme giriş yapmam gerektiği söylendi ama ne yapacağımı bilmiyorum beni bilgilendirirseniz sevinirim.